הדיון הזה מכיל 5 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י רינת גולד גזית, עו"ד רינת גולד גזית, עו"ד לפני 3 שבועות, 2 ימים.

  • מאת
    תגובות
  • #527

    moshi
    משתתף

    אם נכה שמקבל תגמול נצרך מתגרש האם אשתו זכאית למחצית התגמול או שהתגמול לא מתחלק?

  • #528

    על פי חוק התגמול הינו של הנכה והגרושה אינה זכאית לחלק מהתגמול (סעיף 20 לחוק: "תגמול ישולם לנכה שלו הוא מגיע.."). יחד עם זאת, אם הנכה חייב במזונות (על פי פס"ד) ואינו משלם את המזונות קצין התגמולים יכול להעביר חלק מהתגמול, למי שהנכה חייב במזונותיו. (סעיף 39 לחוק: "נכה המקבל תגמול ולא פרנס את בני המשפחה שהוא חייב במזונותיהם, רשאי קצין התגמולים ליטול לידיו את התגמול ולהשתמש בו לטובת הנכה ובני האדם האמורים …")

  • #529

    moshi
    משתתף

    כלומר אם הילדים בגירים מעל גיל 21 והנכה לא חייב במזונות אז הגרושה לא תקבל כלום?

  • #530

    למיטב ידיעתי קצין התגמולים פועל לפי סעיף 39 הנ"ל כשמציגים לו פס"ד לפיו הנכה חייב במזונות אשר לא שולמו. היקף החיוב במזונות, אם בכלל, ייקבע בין הצדדים או ערכאות משפטיות.

  • #806

    moshi
    משתתף

    אם נכה נצרך מתגרש ואינו חייב במזונות מאחר וילדיו בגירים מעל גיל 30 האם יהיה חייב לתת לאישתו את מחצית הקצבת ניצרך?

  • #807

    אם נקבע על ידי בית משפט שהגרוש חייב במזונות גרושתו היא יכולה לנסות לקבל זאת דרך משרד הביטחון אולם אין כל קביעה מוקדמת שמחצית מתגמול נצרך שייכת לגרושתו של נכה. נהפוך הוא, התגמול ככלל הוא של הנכה ולא של אשתו או גרושתו או של כל אדם אחר. על פי הוראות החוק אסור להעבירו לאחר (סעיף 14 (א) לחוק הנכים) למעט בנסיבות שהנכה אינו מפרנס את מי שהוא חייב במזונותיו (לפי סעיף 39 לחוק הנכים)..

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.