הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י רינת גולד גזית, עו"ד רינת גולד גזית, עו"ד לפני 2 שנים, 3 חודשים.

  • מאת
    תגובות
  • #531

    moshi
    משתתף

    עוד רינת שלום רב האם אלמנת נכה צהל שהיה נצרך זכאית לתגמול ניצרך וגם להטבות 36 חודש?וגם לרכב שהיה זכאי לו?

  • #532

    אלמנת נכה נצרך זכאית  לקבל משך 36 חודש את תגמול הנצרך שקיבל הנכה ערב פטירתו. כמו כן זכאית לקבלת  עזרת הזולת שקיבל המנוח טרם פטירתו. משך 36 חודש.  לא זכאית לניידות חודשית.

    אם לאלמנת הנכה שנפטר אין הכנסה כדי מחיה (כ 4500 ש"ח לחודש), היא יכולה לבקש תגמול כלאלמנת צה"ל לכל חייה וזאת בהתאם לסעיף 20 א (ב) לחוק הנכים.

  • #533

    moshi
    משתתף

    מה לגבי הרכב?עובר לבעלותה?

  • #534

    בעקרון כן, כולל מגבלת מכירה לפני תום תקופת הזכאות לרכב המקורי על מנת לשמור את הפטור ממיסים. כאשר רכב עובר לידי אלמנה והיא מקבלת תגמולי 36 חודש היא תהיה זכאית גם להשתתפות בתשלום מחצית גובה דמי הביטוח והשתתפות בתשלום אגרת רישוי לרכב.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.